Choć organizowane w dzisiejszych czasach uroczystości ślubne w niczym nie przypominają tych wielkich, hucznych, przepełnionych tandetą imprez, na których alkohol lał się strumieniami, pewne elementy pozostają w nich niezmienne. Z niektórych tradycji, występujących w polskiej kulturze od tysięcy lat, po prostu nie wypada zrezygnować.
Powitanie nowożeńców – radosny początek zabawy
Każde wesele rozpoczyna się uroczystym powitaniem pary młodej. Dawniej częstowano ją chlebem i solą, dziś raczej wykorzystuje się do tego celu alkohol. Wszyscy goście biorą kieliszki z szampanem w dłoń, a Para Młoda, oczywiście już po konsumpcji, rzuca je radośnie za siebie, co ma jej zapewnić szczęśliwe życie w związku.
Podarunek dla rodziców
Rodzice biorą czynny udział w przygotowaniach do ślubu swoich dzieci. Para Młoda wręcz musi im za to podziękować, robiąc to na oczach wszystkich gości. Wręczenie chociażby niewielkiego bukietu czy butelki wina będzie wspaniałym wyrazem szacunku. Rodzice bez wątpienia to docenią i uronią w takiej chwili niejedną łzę.
Pierwszy taniec
Przygotowania do zaślubin muszą obejmować naukę tańca. Wspólnie z profesjonalnym instruktorem, pracującym m.in. na terenie miasta Nowy Sącz, można wymyślić wspaniały występ artystyczny, z którym poradzą sobie nawet nieutalentowani mężczyźni. Pierwszy taniec zawsze należy do Młodej Pary i jest czasem, w którym może ona w wielkim stylu zaprezentować się gościom. To także zachęta dla innych do wyruszenia na parkiet i rozpoczęcia wspaniałej zabawy.
Tradycyjne związane z ubiorem
Według polskich tradycji Panna Młoda w dniu zaślubin powinna mieć na sobie coś starego, pożyczonego i nowego. Wszystkie elementy takiej stylizacji muszą mieć kolor biały, kojarzący się z czystością. Oczywiście w dzisiejszych czasach rzadko która para zachowuje pełną wstrzemięźliwość aż do ślubu, jednak nikt nie zwraca na to większej uwagi.
Organizując nawet najnowocześniejsze wesela, nie można zapominać o tych polskich tradycjach. Są one tak piękne i wartościowe, że każda Para Młoda powinna zrobić wszystko, by je podtrzymać.